Belépés

Regisztráció Elfelejtett jelszó
Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Decoration

Hírek

Átadták az első TKKI-tanúsítványokat

2012. 03. 22
Március 20-án fontos állomásához érkezett a Bizalom és Munka program nyíregyházi megvalósítása: A Huszár téri TKKI-Pontban átadták az első TKKI-tanúsítványokat, amelyek az „Életvezetési alapismeretek felnőtteknek” című képzés „Ügyintézési- és adósságkezelési alapismeretek” moduljának eredményes befejezését jelentették a tulajdonosoknak.

Az oktatás célja az, hogy a bevont felnőttek megismerjék az ügyintézés intézményrendszerét, annak szereplőit és a különböző ügyintézési típusokat. A modul eredményes elvégzése után a résztvevők képesek lesznek helyesen alkalmazni azokat a szükséges dokumentumokat, nyomtatványokat, amelyek nélkül az adminisztráció nem lehetséges. A képzésben részt vettek megtanulják az ügyintézés írott és íratlan viselkedési formáit, továbbá az adósságkezelés szabályait.

Ennek megfelelően az órák tematikájában szerepeltek az ügyintézéssel kapcsolatos jogok és kötelezettségek, dokumentumok, eljárási díjak és szabályok; az ügyintézés intézményrendszere és szereplői; a szolgáltatókkal kapcsolatos ügyintézés; a szociális-, hatósági-, óvodai és iskolai adminisztráció, az ügyintézés illemszabályai, valamint az adósságtípusok, - csapdák és kezelési technikák, továbbá az iratok megőrzésének szabályai.

Az újdonsült tanúsítványtulajdonosok egyöntetűen állították, hogy a képzés hasznukra volt, a megszerzett jártasságot a későbbiekben is használhatják, és fogják is, hiszen mindegyiküknek kitörést jelent a tanulás lehetősége. 

Horváth Zsuzsanna elmondta: - Érdekelt a képzés, az oktatónő pedig nagyon szimpatikus volt számunkra, hiszen nagyon sokat segített, meg voltunk vele elégedve. Új dolgokkal ismertetett meg minket, amelyekről eddig nem is hallottunk: hova mehetünk munkafelvételre, és hogy hogyan jelenjünk meg. - Az órák hangulatáról a következőt mondta: - Maradtam volna, hamar elment az idő, mert jó volt a társaság. Mindennel meg vagyok elégedve!

A Huszár-telepen született asszony lakóhelyére is kitért: - Annak idején gyönyörű volt ez a lakótelep, játszótér, park is szépítette. Éppen ezért jobban oda kellene figyelnünk egymásra. Épp az imént mondtam a szomszédaimnak, hogy hol tárolják a szemetet. Ez legfőképp a gyerekek miatt fontos, hiszen nem akarom, hogy, ha az unokám megfog valamit, fertőzést kapjon.

Orgován István hozzátette: - Minden megoldás érdekel, hogy ne ebben a mélyszegénységben éljek. Szeretnék kimozdulni ebből az állapotból. Nagyon örülök a lehetőségnek, mert 55 évesen is tudtam új dolgokat tanulni. Felnyitották a szememet, hogy tudjak érvényesülni. Az új ismereteket tudom hasznosítani, itt, ahol élek. A képzésen nagyon jól éreztem magamat. Ha lesz lehetőség még egyben részt venni, örömmel teszem. Sőt: a feleségem már most várja, hogy ő kerüljön sorra.

Ádám Jánosné ugyanerre a képzésre járt. - Nagyon sok dologról nem tudtam, különösen arról, hova lehet fordulni, ha az embernek problémái vannak. Az órákon sokat tanultunk, beszélgettünk, és még nevettünk is! – Lakókörnyezetéről, a Huszár-telepről elmondta: - Összetartja az embereket, akik kitartanak egymás mellett a bajban. Azonban jobban oda kellene figyelnünk a környezetünkre. Ha mindenki megbecsülné, szebbé lehetne tenni: a Huszár-telepen hatalmas terek vannak, amelyeken játszóteret lehetne építeni a gyerekeknek, vagy éppen virágokat ültetni. –

A TKKI Nyíregyházi Igazgatóságán tovább folytatódnak a képzések, álláskeresési-, gyermeknevelési-, háztartási-, konyhai-, egészségügyi-, valamint takarítási és karbantartási ismeretekkel.